Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американските ВМС заплени оружје од нелегален брод во Арапското Море

Петтата флота на САД денеска соопшти дека заплениле огромна количина нелегално руско и кинеско оружје на брод што пловел во меѓународни води во Арапското Море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close