0_Магазин.ПорталЗдравје

Американските власти забранија електронски цигари од три производители

Забранети се производите на „ЏД Нова груп ЛЛЦ“, „Грејт Америцан вејпс“ и „Вапор салон“. Тука се засегнати и е-цигарите со вкусовите на „кола“, „јаболко“ и „цимет од житарки“.

Back to top button
Close
Close