Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Експертската комисија во Центарот за контрола и превенција на болести во САД (ЦДЦ) донесе одлука да го одложи решението за вакцината на „Џонсон и Џонсон“, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close