Svet.SlajderСвет

Американските разузнавачи предупредуваат дека повлекувањето од Авганистан би можело да ги поттикне терористите

Американските разузнавачи предупредуваат дека повлекување на американските војници од Авганистан може да ги охрабри терористичките организации како Ал Каеда и Исламската држава да ги обноват силите потребни за напад врз САД

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close