Svet.SlajderДописници СветСвет

Американските милионери бараат поголеми даноци за супербогатите

Во Њујорк и во Вашингтон се оддржа необична протестна акција во која учествуваа луѓе кои заработуваат повеќе од еден милион долари годишно и имаат сопственост вредна над пет милиони долари

Back to top button
Close
Close