СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американските компании можат да побараат од вработените да бидат вакцинирани против Ковид-19

Американските компании можат да побараат од вработените да бидат вакцинирани против Ковид-19, соопшти Комисијата за еднакви можности за вработување (EEOC).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close