Biznis.SlajderSvet.SlajderСвет

Американските фабрики се соочуваат со недостиг на работна сила

Со отворањето на американската економија се зголемува и побарувачката за артикли, и поради тоа фабриките се пред голем проблем, недостиг од работна сила, јави Си-Ен-Ен

Back to top button
Close
Close