0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Американскиот Сенат го усвои буџетскиот план, со што го отвори патот за пакетот помош за Ковид-19

Буџетскиот план рано утринава мина „низ иглени уши“ во американскиот Сенат, што на демократите им овозможува во следните неколку недели да го протуркаат Законот за пакетот економски придобивки во Конгресот, со или без поддршката на републиканците, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close