Svet.SlajderСвет

Американскиот министер за одбрана предупреди на безбедносните ризици што ги носат климатските промени

- Климатските промени го прават светот понебезбеден и треба да дејствуваме, рече Остин на самитот за климата чиј домаќин е американскиот претседател Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close