Дописници СветСветСвет.Портал

Американскиот малопродажен гигант „Сирс“ затвора третина од своите продавници 

Американската компанија „Трансформ Холдко“, сопственик на „Сирс“ и „Кејмарт“, затвора 96 продажни локации или околу третина од сите свои продавници на двата малопродажни гиганти. 

Back to top button
Close
Close