0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.Портал

Американскиот Конгрес во новиот состав со рекорден број на жени 

Идната година, жените-претставнички во американскиот Конгрес ќе состават повеќе од четвртина од вкупниот број на членови, што е рекорд во американската историја, воден од зголемениот број победи на републиканки на изминатите избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close