Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американски законодавци со предлог-закон за доделување шест милијарди долари за електрични возила за Поштенската служба

Предлог-законот, поддржан од Џаред Хофман од Калифорнија, ќе бара најмалку 75 проценти од новиот автопарк на УСПС да се состои од електрични возила или други возила со нула емисија на штетни гасови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close