Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американски суд пресуди Иран да плати отштета за киднапирање агент на ФБИ

Американски судија му нареди на Иран да плати околу 1,23 милијарди евра (1,45 милијарди долари) на семејството на поранешен агент на ФБИ за кој се верува дека бил киднапиран од иранските власти за време на неовластена мисија на ЦИА на островот Киш.

Back to top button
Close
Close