Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американски шпионски авион лета во близина на Северна Кореја

Американски шпионски авион утрово прелетал во близина на Корејскиот Полуостров, во обид да ја надгледува Северна Кореја, објави јужнокорејската служба за следење на авионите

Back to top button
Close
Close