Свет

Американски генерал: Талибанците контролираат половина од областите во Авганистан

Марк Мили, командант на Здружениот генералштаб на војската на САД, вели дека повеќе од 200 од 419 области во Авганистан се под контрола на талибанците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close