0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Американски функционер тврди дека Бајден побарал од Русија да го продолжи договорот Нов СТАРТ

Администрацијата на новиот американски претседател Џозеф Бајден и предложила на Русија продолжување на Пактот за намалување на стратешкото оружје, познат како Нов СТАРТ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close