Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Американски амбасадор во Косово: Приштина има обврска да формира ЗСО

Американскиот амбасадор во Косово Филип Коснет денеска изјави дека неговата земја смета дека Косово има обврска да формира Заедница на српски општини и дека постои обврска да се почитуваат претходно преземените договори и обврски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close