БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Американската на албанската војска и донираше 29 возила „хамви“

Веста ја објави американската Aмбасада во Тирана наведувајќи дека овие возила ќе помогнат во подигање на албанската воена подготвеност и нејзината заедничка активност со НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close