0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американската крајбрежна стража заплени дрога во вредност од 1,4 милијарди долари

Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од приближно 1,4 милијарди долари за време на неколку операции на Флорида“.

Back to top button
Close
Close