Дописници СветСветСвет.Портал

Американската економија расте споро поради пандемијата, Конгресот пред договор за нова помош

Обновата на американската економија најверојатно е успорена поради растот на случаи на заразеност од коронавирус: работодавците во ноември вработиле 245.000 нови работни места, помалку од предвидувањата, се дознава од денеска објавениот извештај на Министерството за труд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close