0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Американската амбасада во Анкара ја прекинува својата работа од безбедносни причини

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Анкара соопшти дека привремено ќе ја прекине работата на сите служби во Турција, поради веродостојни извештаи за потенцијални терористички напади и киднапирања на американски граѓани во Истанбул.

Back to top button
Close
Close