Svet.SlajderСвет

Американската администрација ќе го претстави планот за борба против домашниот тероризам

Американската Влада денеска ќе претстави „национална стратегија“ за борба против внатрешниот тероризам, еден од приоритетите на претседателот Џо Бајден по серијата расистички напади во последните години и нападите врз американскиот Конгрес во јануари

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close