Свет

Американсите директори заработуваат 299 пати повеќе од вработените

Просечната плата на директорите на компаниите од корпата за индекси S&P 500 е 299 пати поголема од просечната плата на нивните работници минатата година, според годишниот извештај на AFL-CIO за платите на менаџерите на највисоките позиции, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close