Svet.SlajderСветСвет.Портал

Американката која на Трамп му го покажа средниот прст, победи на локалните избори во Вирџинија

Американата Џули Бриксман, која се прослави во септември 2017 година кога беше снимена како на претседателот Доналд Трамп му го покажува средниот прст додека вози велосипед крај неговата поворка со возила, во вторникот го порази републиканскиот противкандидат и го освои неговиот мандат во Надзорниот совет на округот  Лоундоун, во сојузната држава Вирџинија. 

Back to top button
Close
Close