0_Спорт.ПорталОстанато

Американецот Холовеј го урна рекордот на 60. метри со пречки во сала

Нов светски рекорд во дисциплината 60 метри со пречки во сала постигна денеска американскиот атлетичар Грант Холовеј на митингот во Мадрид, истрчувајќи ја патеката за 7,29 секунди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close