СветСвет.Портал

Американец осуден на доживотен затвор поради убиство на ирачки цивили

Американски федерален суд осуди на доживотен затвор поранешен вработен на американска фирма за обезбедување Блеквотер, за неговата улога во убиството на невооружени цивили во Ирак во 2007 година.

Back to top button
Close
Close