0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Џамбаски со остар коментар за Резолуцијата усвоена во македонското Собрание

Бугарскиот европратеник Ангел Џабмаски упати остар коментар за Резолуцијата за утврдување на државните позиции на С Македонија во контекст на блокадите на европските интеграции, усвоена во четвртокот во македонското Собрание, тврдејќи дека таа ги прави застарени сите дискусии базирани на факти.

Back to top button
Close
Close