0_Македонија.ПорталПолитика

Амбасадорот Тимоние во проштална посета кај вицепремиерот Битиќи

Економската соработка помеѓу двете земји, која има голем потенцијал и перспектива да се подобрува од година во година, беше тема на разговор на денешната средба во Скопје меѓу вицепремиерот за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и амбасадорот во заминување на Република Франција, Христијан Тимоние.

Back to top button
Close
Close