Дописници МКДОпштество

Амбасадорот Марковски во посета на Елбасан

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски денеска беше во посета на градот Елбасан, каде се сретна со градоначалникот Гледиан Латја, а заедно го посетија и познатиот манастир"Свети Јован Владимир".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close