Дописници МКДОпштински вести

Амбасадорот Марковски се сретна со Никола Ѓурѓај, претседател на МД „Илинден“-Тирана 

 Амбасадорот на Република Северна Македонија во Албанија Данчо Марковски во амбасадата во Тирана имаше средба со Никола Ѓурѓај, претеседател на Македонското друштво „Илинден“-Тирана. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close