0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Амбасадорот Марковски се сретна со лидерот на МАЕИ, Стерјовски

Во македонската амбасада во Тирана,  амбасадорот на Република Севарна Македонија во Република Албанија, Данчо Марковски имаше работна средба со Васил Стерјовски, лидер на Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) и пратеник од оваа партија во албанскиот парламент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close