Svet.SlajderБалканДописници Свет

Амбасадорка на САД во Софија: Борбата против корупцијата е важна за членството на Бугарија во НАТО

За време на меѓународната конференција на Атлантскиот клуб во Бугарија „Ние сме пред иднината: Подготовки за НАТО 2030 година“, американската амбасадорка во земјата Херо Мустафа ја истакна борбата против корупцијата како многу важен елемент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close