0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Ambasadorja amerikane ia uroi mandatin Zaevit

Ambasadorja amerikane në vend Kejt Mari Bërnz sot e ka uruar liderin e LSDM-së Zoran Zaev për mandatin për të formuar qeverinë e re, të cilën paraprakisht ia ndau presidenti i shtetit Stevo Pendarovski.

Shkup, 13 gusht 2020 (MIA) – Ambasadorja amerikane në vend Kejt Mari Bërns sot e ka uruar liderin e LSDM-së Zoran Zaev për mandatin për të formuar qeverinë e re, të cilën paraprakisht ia ndau presidenti i shtetit Stevo Pendarovski.

“Urime për Zoran Zaevin për mandatin e formimit të qeverisë të Republikës së Maqedonisë të Veriut dhe me padurim e pres të punojmë me qeverinë e re, pasi të formohet”, ka shkruar Bërnz në Tuit.

“Si anëtare e re e NATO-s, ne e mbështesim përkushtimin e vendit në parimet demokratike, sundimin e së drejtës dhe ardhmërinë e saj evropiane”, shton Bërnz në tuit. sn/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close