СветСвет.Портал

Амазон купи 11 авиони за да ги забрза испораките

Американската онлајн компанија „Амазон“ денеска соопшти дека купила 11 авиони Боинг 767-300, со цел да ја зајакне можноста за брза испорака на стоки и да одговори на растот на нарачките преку Интернет.

Back to top button
Close
Close