BiznesBotëBotë.Portal

Amazon i nderon punëtorët – 100 dollarë për konfirmim për vaksinim

Gjiganti i teknologjisë amerikane Amazon sot paralajmëroi se do të hapë 75,000 vende pune përmes rrjetit të tij të depove dhe qendrave të shpërndarjes në SHBA dhe në Kanada.Kompania gjithashtu kumtoi se do t’u ofrojë bonus prej 100 dollarëve për punonjësit e rinj të cilët janë konfirmuar se janë vaksinuar kundër Kovid-19.

Back to top button
Close
Close