Svet.SlajderСветСвет.Портал

Алжирскиот претседател го распушти парламентот и распиша предвремени избори

-Одлучив да го распуштам Националното собрание и да ги свикам изборите, рече Тебун и додаде дека сака да им ја отвори вратата на младите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close