0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Алжирскиот џудист Фетхи Нурин го откажа настапот на Олимписките игри во Токио, откако жрепката навести можност да има борба на турнирот против израелскиот претставник Тохар Бутбул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close