Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Алтернатива за Германија означена како потенцијално екстремистичка партија

Германската Федерална канцеларија за заштита на уставниот поредок ја стави партијата Алтернатива за Германија (АфД) на листата на потенцијално екстремни десничарски партии, со што се дозволува набљудување на АфД со разузнавачки методи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close