0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Алкантара ќе игра на „Паркот на принцовите“

Играчот од средниот ред на Барселона заминува за Париз без трансфер такса, но со потенцијални 3,5 милиони евра во форма на клаузули.

Париз, 5 октомври 2020 (МИА) – Неколку минути пред затворањето на преодниот рок, Рафиња Алкантара потпиша за Пари Сен Жермен, пренесува „Мундо Депортиво“.

Играчот од средниот ред на Барселона заминува за Париз без трансфер такса, но со потенцијални 3,5 милиони евра во форма на клаузули.

Покрај тоа, шпанскиот клуб ќе добие 35% од последователната продажба на Бразилецот.

Во последните години, Рафиња минуваше периоди на позајмица во Селта и Интер и немаше никакви индиции дека Роналд Куман ќе се потпира на него.

Таг
Back to top button
Close
Close