БизнисБизнис.Портал

„Алкалоид“ со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Македонската антологиска песна „Чукни во дрво“ на Влатко Стефаноски, под покровителство на „Алкалоид“ доби нова верзија. Песната ја преработија деца кои се дел од проектот „Дајте музика“, а истата доби и хуманитарна нота, соопштија од компанијата „Алкалоид“ АД Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close