БизнисБизнис.ПорталЕкономија

„Алкалоид“ пушти во употреба погон за производство на влажни марамчиња

По 15 години производство на влажните марамчиња „Бекутан“  надвор од земјава според оригинална рецептура на фармацевтските експерти од „Алкалоид“, денеска компанијата пушти во употреба капацитет во кој целосниот процес ќе се спроведува во нејзините погони на локалитетот „Лафома“ во Ѓорче Петров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close