Svet.SlajderСветСвет.Портал

Алиев: Азербејџан зазеде 13 села во Нагорно-Карабах

„Ерменските вооружени сили, грубо кршејќи го договорениот привремен прекин на огнот на 18 октомври, гаѓаа со тешка артилерија кон населените места и борбените позиции во Азербејџан“, додаде тој.

Back to top button
Close
Close