Дописници МКДПолитички партии

Алијанса за Албанците : Зошто се прави предизборен маркетинг со кредити за проекти во Тетово

Партијата Алијансата за Албанците денеска на прес-конференција реагира на, како што беше посочено, потезите на градоначалничката на Тетово, Теута Арифи оценувајќи дека таа прави предизборен маркетинг затоа што се правеле работи и проекти кои не ги изработила изминативе седум години додека е на власт.  Од партијата прашаа зошто нема реализирано ниту еден капителен проект со средства од општинскиот буџет, а сега преку кредити се работи пред избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close