Политички партии

Алијанса за Албанците: Агенцијата за филм ги дискриминира Албанците во земјава  

Алијансата за Албанците ќе продолжи да биде критичен глас за сите неправди што се случуваат на секое поле.  Одделот за култура во рамките на Алијансата за Албанците преку оваа прес-конференција бара од Министерството за култура на РСМ, односно Агенцијата за филм, еднаш засекогаш да престане со систематската дискриминација што им се прави на Албанците во оваа земја. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close