Политички партии

Алијанса за Албанците: 9 Мај нè потсетува на Денот на Европа, но и на енигмата на случајот во Куманово

Денес е Денот на Европа и датумот 9 мај ја обележува годишнината на историската изјава на Роберт Шуман, идеологот за создавањето на Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close