БалканБалкан.Портал

Алесандро Брагонзи е нов шеф на ЕИБ за Западен Балкан

Нов шеф на регионалното претставништво на Европската инвестициска банка (ЕИБ) за Западен Балкан е Алесандро Брагонзи, кој ја наследи функцијата од Дубравка Негре, чиј мандат заврши кон средината на овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close