0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Aleksis ka marrë edhe nëntë milionë paund nga Junajtedi para se të largohet

Mançester Junajted i pagoi nëntë milionë funta shtesë Aleksis Sançezit që ta bind kilianin ta shkëput marrëveshjen me klubin dhe të zhvendoset në Inter pa kompensim për transfer.

Mançester, 7 gusht 2020 (MIA) – Mançester Junajted i pagoi nëntë milionë funta shtesë Aleksis Sançezit që ta bind kilianin ta shkëput marrëveshjen me klubin dhe të zhvendoset në Inter pa kompensim për transfer.

Megjithatë “Old Trafold” është i kënaqur nga ky rezultat, sepse ish lojëtari i Arsenalit dhe Barcelonës ka pasur marrëveshje me “djajtë e kuq” pothuajse edhe dy vjet, që do të thotë se ai do të merrte edhe 50 milionë pa marr parasysh nëse luan për ekipin e Ole Gunar Solskajer ose jo.

Në fund, “Old Trafold” u liruan nga ngarkesa e kësaj marrëveshje, sipas të cilës Aleksis mund të marrë 560.000 funta me të gjitha bonuest.

Kiliani ka nënshkruar tre vjet me Interin ku do të mbledh rreth 130.000 funta në javë, informon “Djeli Mejl”. sn/

 

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close