Дописници МКДОпштински вести

Алексијоски: Контролата покажа дека нема излевање фекалии од Колекторскиот систем во Охридското Езеро

Вонредната инспекциска контрола врз работењето на Колекторскиот систем за заштита на Охридското Езеро покажа дека нема поголеми отстапувања од функционирањето на системот ниту излевања фекални води од колекторот во езерото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close