Кошарка

Александар Ѓорѓевиќ нов тренер на Фенербахче

Српскиот кошаркарски стратег Александар Ѓорѓевиќ од денеска и официјално е нов тренер на турскиот гигант Фенербахче, потврди клубот од Истанбул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close