0_Магазин.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталМагазинСцена

Албумот „Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски номиниран за Европската награда Импалина

Албумот на Влатко Стефановски - „Taftalidze Shuffle“, објавен за најголемата регионална дискографска куќа „Croatia Records“, е меѓу 25-те номинирани албуми од сите делови на Европа за единаесеттото издание на наградата Импалина за најдобар албум, избрани оваа година од членовите на Регионалното здружение на независни дискографи (РУНДА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close